Časté dotazy

Naši odvážní Color Runners se nás stále dokola ptají na pár věcí:

Co když mám bezvadnou otázku, na kterou tady nevidím odpověď?

Pošli e-mail na info@thecolorrun.cz a my se ozveme s odpovědí. Pokud bude otázka vážně dobrá, zveřejníme ji i tady ve FAQ sekci.

01 Musím být rychlý jako chrt, abych to zvládnul?

Ne. Zůstaň v klidu. Na testování výkonnosti jsou jiné závody. The Color Run™ je o vybláznění se s kamarády nebo rodinou. Můžete běžet, jít, plazit se nebo třeba skákat žabáky.

The Color Run™

02 Jaký je rozdíl mezi týmem a sólovým běžcem?

Je to jednoduché. Prostě se registrujete jako tým (minimálně 6 běžců), ne jako osoba. Ale pozor, tým mohou tvořit jen účastníci starší 15. let. Můžete si vymyslet nějaké ostřejší jméno, třeba Plazi z Podolí nebo Mlsné tygřice. Pak běžíte, jdete nebo se plazíte všichni společně a navzájem se můžete dobarvovat podle nálady. Není to štafeta a každý může doběhnout, kdy chce. Název týmu se nikde netiskne, ani nepíše, ale tvoji kamarádi ho můžou napsat na transparent a fandit vám na trati :-).

03 Když si zaregistruju tým Mlsných tygřic, můžu pak svoji smečku později rozšířit?

Ne. Color Team se registruje najednou. Každá tygřice si však může vyplnit své osobní míry sama na základě odkazu, který jí bude vygenerován a poslán na e-mail, který do registrace zadáš. Startovní sety budou také zaslány každé tygřici zvlášť. V případě, že si tygřice zvolily osobní odběr ve výdejním místě v Praze, budou všechny sety vydány pouze vedoucí tygřici, která registraci provedla. Jednotlivě není sety možné vyzvednout.

04 Co je součástí mojí registrace na The Color Run™?

Děti do 8 let dostanou startovní číslo a medaili v cíli. Každý běžec nad 8 let dostane speciální závodní tričko The Color Run™, 2x The Color Run™ tetování, čelenku The Color Run™, balíček barev a startovní číslo. Medaili dostane po doběhnutí v cíli. Tenhle startovní set budeme doručovat za doručovací poplatek uvedený v sekci registrace. Pokud bude zvolen osobní odběr, bude startovní set připraven ve výdejním místě v Praze od 1. 6. do 14. 6. 2018.

Startovní set

05 Můžu si někde vyzvednout startovní balíček?

Ano, budeme mít výdejní místo v Praze. Přesné místo bude upřesněno dostatečně dopředu a vyzvedávat se bude od 1. 6. do 14. 6. 2018. Neplatí pro běžce ve věkové kategorii 0 - 14 let, kteří obdrží startovní čísla a sety na místě. Tito bežci si musí vyzvednout startovní číslo nebo set v den konání akce 16. 6. 2018 na místě konání za doprovodu rodiče nebo zákonného zástupce. Běžci s doručovací adresou mimo Českou republiku si musí startovní set vyzvednout v den akce, a to nejpozději dvě hodiny před začátkem akce na základě občanského průkazu nebo ve výdejním místě od 1. 6. - 14. 6. 2018. Pokud si vybereš vyzvednutí ve výdejním místě a následně se pro svůj set nedostavíš, budeš ho mít k dispozici v den akce, ale bude ti účtován manipulační poplatek 60 kč.

V případě, že jsi zvolil doručení poštou, bude startovní set doručován v období mezi 1. - 10. 6. 2018. Jestliže neobdržíš startovní set v tomto termínu, měl bys nám to nahlásit hned 11. 6. 2018 na adresu info@thecolorrun.cz. V případě nedoručení startovního setu si budeš moct startovní set vyzvednout na výdejním místě v areálu v den konání akce. Běžci, kteří si zakoupí startovné a registrují se po 13. 6. 2018, obdrží startovní set na výdejním místě v areálu v den konání akce.

06 Jak přesně funguje registrace a kde si můžu zakoupit startovné na The Color Run™?

Startovné na akci je možné zakoupit online na www.thecolorrun.cz, a to po vyplnění povinné registrace účastníka nebo týmu. Startovné pro kategorie jednotlivců 15+ a týmů lze také zakoupit v prodejní síti Ticketportal, a to například v případě, že chceš využít jiný platební nástroj než platební kartu, třeba zaplatit mobilem nebo bankovním převodem či hotově na pobočkách Ticketportal. Vstupenka bez registrace je neplatná a měl by si se registrovat do jednoho týdne od zakoupení vstupenky. Platbu u registrace potvrdíš speciálním kódem ze vstupenky.

Jestli ti nebude v den akce 18 let, systém ti při registraci poskytne možnost vložit souhlas zákonného zástupce (nemusí být úředně ověřen). Všechny děti, ve věku 9-14 let, které neběží se svým rodičem nebo zakonným zástupcem, nechají rodiče vyplnit formulář souhlas zákonného zástupce tzv “přenesená zodpovědnost” a můžou běžet s jinou osobou starší 18 let. Souhlas musí být úřadně ověřen.

Jestli se rozhodneš registrovat tým, počítej s tím, že musíš uhradit startovné a doručení za všechny najednou a až po uhrazení platby budou tvým kamarádům zaslané e-maily, aby dokončili svou registraci. Každému pak pošleme startovní set individuálně. Pokud zvolíte vyzvednutí ve výdejním místě v Praze, musí všechny týmové sety vyzvednout ten, který tým registroval.

07 A jak ta registrace funguje, když už mám vstupenku Ticketportal?

Jednoduše. Půjdeš na www.thecolorrun.cz a klikneš na registraci. Vyplníš vše potřebné, nezapomeň na adresu, abychom ti mohli poslat startovní set a po vyplnění všech údajů místo platby klikneš na “uplatnit vstupenku Ticketportal”. Na vstupence máš speciální kód, který vložíš a máš hotovo. Nic víc, nic míň.

The Color Run™

08 Co bylo inspirací pro The Color Run™?

The Color Run™ 5k je prvním Color závodem svého druhu. Jeho inspirací byla řada skvělých akcí, jako je Disneyho World of Color, bahenní běhy a festivaly, jako je indický Holi. Chtěli jsme vytvořit prostředí, kde si můžete vychutnat zdravý pohyb bez stresu a časových limitů.

09 Můžu běžet s kočárkem a dětmi?

Pod jedinou podmínkou... pokud se hodláš stát hodně pohodovým rodičem. Všechny děti, co mají rády legraci, mají až do 8 let registraci za 100 Kč. Před startem si s rodičem vyzvednou startovní číslo a v cíli na ně bude čekat medaile.

10 Můžu běžet se svým psem?

Bohužel, psi na naše akce nemají přístup.

11 Je nějaký věkový limit pro mladší běžce?

Ne. Pokud dokážou uběhnout, ujet v kočárku nebo ujít celou délku trati, můžou se přidat.

12 Jak přísný je požadavek na bílé oblečení na startu?

Máme všude oděvní inspektory a pokud víc než 11,8 % tvého oblečení bude mít jinou barvu než bílou, budeš umístěn do The Color Run™ vězení.

13 Děláte si legraci?

Ano. Bílá trička jsou součástí startovního balíčku a kalhoty nebo šortky bílé být nemusí. Ale podstatou věci je, že je větší legrace začít v bílém a skončit plní barev.

14 Jak se barva nanáší? Může mě zranit, zmrzačit nebo zabít?

Ne. Je to jako zúčastnit se přestřelky, ve které je jedinou zbraní moučkový cukr.

The Color Run™

15 Jste si jistí? Žádní puberťáci s paintballovou pistolí?

Ano, jsme si jistí.

16 Zničí mi barvy tričko nebo boty?

Barvy se dají vyprat. Čím dřív po závodě oblečení vypereš, tím lépe, jako s každou špínou. Ale doporučujeme vzít si na sebe věci, na kterých ti barva nevadí. Pokud si chceš tričko uchovat barevné, postříkej ho octem a vyžehli. Více o čištění.

17 Ovlivňují „barevné zóny“ vidění nebo dýchání?

Barvy vybuchující při The Color Run™ jsou tvořeny potravinářským škrobem a jsou čistě přírodní a zdravotně nezávadné. Jako s každým práškem, nechcete ho dostat do očí a naši certifikovaní vrhači barev míří nízko. Někteří běžci dávají přednost běhu s brýlemi a používají dýchací masky nebo šátky pro krytí úst. Snažíme se zajistit, aby si naši běžci mohli dopřát tolik barvy, kolik se jim líbí.

18 Máte v cíli čisticí stanice?

Za cílovou páskou budou stanice, kde se můžeš očistit proudem vzduchu. Spolu s oprášením nebudeš stoprocentně čistý, ale je to dost na dojetí domů. Je docela zábavné potkávat po běhu v městě lidi pokryté barvami. Je to jako čestný odznak!

19 Mohou barvy poškodit interiér auta?

Většina lidí si raději pro každý případ přiveze ručník. Je to jako řídit v plavkách cestou z koupaliště..

20 Mohou diváci navštívit The Color Run™ afterparty?

Jedině pokud poběží. Vstup do areálu akce je možný pouze s platným startovním číslem nebo vstupenkou.

The Color Run™

21 Je bezpečné používat v barevných zónách fotoaparáty a kamery?

Naši fotografové v pohodě pracují ze střední vzdálenosti – 8 až 15 metrů. Pokud chceš natáčet přímo uprostřed barev, doporučujeme plastické kryty nebo zabalení do fólie.

22 Je The Color Run™ měřený?

Není to akce, kde se závodí o čas. Většina lidí běží pěkně v klidu a užívá si barvy. Kdo chce znát svůj čas, může si ho změřit sám.

23 Jak probíhá vrhání barev v cíli?

Na oslavě doběhu se lidé každých patnáct minut vrátí k vrhání barev, aby přivítali nové běžce v cíli. Jeden balík barvy dostaneš se startovním balíčkem a další si můžeš koupit v cíli.

24 Je možné vrátit poplatek za vydání startovního setu?

Pokud nás kontaktuješ do 7 dnů od zakoupení startovního setu, peníze ti vrátíme. Později už to bohužel kvůli logistice a organizaci běhu nejde. Rozmysli si svou účast před přihlášením. Pokud v den běhu nebudeš mít čas se zúčastnit, alespoň si vyzvedni svůj balíček a přijď nás pozdravit. Více k vrácení poplatku za vydání startovního setu najdeš v podmínkach akce, které při registraci podepisuješ.

25 Bude v den akce možné si někde uložit své věci?

Ano. Budeme mít pro tebe úschovnu, kde si můžeš nechat své oblečení nebo batůžek.

The Color Run™

26 Kdy začíná akce?

Začínáme ve 14 hod, tak nás nenech čekat a doraž včas! Start běhu je v 17 hod, ale na startu musíš být minimálně hodinu předem. Bude legrace!

27 Co když mi nedorazí potvrzující email o platbě nebo registraci?

Základní pravidlo: Nepanikařit! Nejdřív mrkni do SPAMu nebo do jiných složek. Může se stát, že je potvrzující email automaticky přesunut tam. Jestli ho ani tam prevíta nenajdeš, napiš nám na info@thecolorrun.cz, nejlépe rovnou pošli číslo registrace, a my se tomu mrkneme na zoubek.

28 Jaká je kapacita akce The Color Run™?

Představ si, že je to až 10 000 běžců.

29 Jaká je spojitost mezi akcí The Color Run a Barvám neutečeš nebo Run in Colors?

Spojitost s uváděnou akcí není žádná. The Color Run je originální licencovaná akce, která se pořádá od roku 2011. v loňském roce se uskutečnilo více než 300 běhů v 50 zemích a akce se stala světovým fenoménem, kterého se celkem zúčastnilo více než 1 000 000 lidí.

30 Je The Color Run™ bezpečný?

Zdraví a bezpečnost účastníků a pořadatelů pro nás vždy byla na prvním místě. Jsme profesionální eventovou společností, vyznačující se prověřenými postupy. Zároveň dbáme na pečlivé testování bezpečnosti našich materiálů a jejich použití. The Color Run™ má za sebou více než 500 uspořádaných akcí po celém světě s více než čtyřmi milióny účastníků a striktně dbá na bezpečný průběh těchto událostí.

31 Co jsou originální The Color Run brýle?

Originální The Color Run brýle jsou nedioptrické reklamní brýle s logem The Color Run. Existují v různých barvách, které bohužel není možné předem vybrat. Jejich velikost je standardní velikost na obličej dospělého člověka.