Jak se umýt a být opět čistý

Vzpomínky na The Color Run™ si budeš chtít uchovat navždy, ale pokud si budeš chtít co nejdříve umýt barvy z vlasů a z těla, tady je pár tipů, jak na to…

Před během

Ráno před během si promaž vlasy olejem. Barva tak poté půjde snadněji vymýt. Kokosový nebo olivový olej fungují nejlépe. Pro běžce s obarvenými nebo melírovanými vlasy je vhodnější použít kondicionér, který poslouží stejně dobře.

Někteří běžci si na běh schovají vlasy pod šálu, šátek či čepici. Další si chrání šátkem ústa při probíhání barevnými zónami nebo se s ním po běhu otírají. Jakkoli se rozhodněš, šála nebo šátek se ti na The Color Run™ budou opravdu hodit.

Použij dobrý opalovací krém a balzám na rty.

Doporučujeme ti vzít si na běh nějaké brýle. Někteří běžci si berou brýle sluneční nebo plavecké. Užiješ si s nimi více zábavy a díky nim se ti do očí dostane méně barevného prachu.

Ačkoli půjde barva nakonec vyprat téměř ze všeho, je lepší si na běh nebrat nový luxusní kočárek, běžecké boty za 3000,- Kč nebo bílé semišové kalhoty.

Po běhu

Právě si uběhl nejbláznivějších 5 kilometrů svého života! Gratulujeme! Zasloužíš si šlofíka. Ale ne hned. Ještě musíš věnovat pár minut očistě, jinak až se vrátíš domů budeš mít barvy po celém bytě.

Než se začneš omývat vodou, opraš ze sebe tolik suchého barevného prachu, kolik jen půjde. Využij pak také našeho čistícího stanoviště, kde se z tebe většina barvy vypaří jako kouzelný pohádkový prach.

Mytí vlasů: Vypraš z vlasů zbylý prach. Studenou vodou pak smyj olej nebo kondicionér, který jsi před závodem chytře použil. Většina barvy by měla zmizet. Nyní si umyj vlasy jako obvykle. Stopy některých barev, jako je růžová a fialová, úplně zmizí až po několika umytích. Nos je tedy jako odznak cti. Nebo nos klobouk.

Z bílého bavlněného trika ale barvy pravděpodobně už nevypereš. Zůstane ti jako věčná památka, na kterou můžeš být právem hrdý. Všechno ostatní by mělo jít v pohodě vyprat. Před namočením odstraň všechen přebytečný barevný prach. Per svoje Color Run oblečení a vybavení odděleně ve studené vodě. Oxiclean nebo podobné čisticí prostředky s ním udělají zázraky.

Pokaždé, když si vzpomeneš, podívej se dolů na jemný nádech růžové barvy na svých botách a usměj se. Připomene ti to, že tě máme rádi. Časem všechna barva úplně zmizí.

Ale jen do příštího roku… Zdravíme tě, barevný běžče!